Ga naar inhoud
Kunstinstallatie op een rood statief tussen planten en bloemen in een groene stadstuin.

Workshop

Introlab: Totems for a Post-Digital Era - Benjamin Gaulon & Vincent Valéry

Loskomen van digitale systemen lijkt vandaag nauwelijks denkbaar. Toch is de vraag urgenter dan ooit: hoe verhouden we ons anders tot technologie, op een manier die niet enkel ons als gebruiker dient, maar ook de omgeving waarin die technologie leeft en sterft? 

Al duizenden jaren plaatsen mensen verticale structuren in het landschap: totems, stèles, obelisken, heilige palen die een plek markeren of een verbinding leggen tussen aarde en lucht. Vandaag neemt de antenne die rol over, een technologische zuil die signalen uitzendt in binaire pulsen in plaats van gegraveerde tekens. 

De electroculture-antennes van IoLT bewegen zich tussen beide werelden: technologische totems, geworteld in de grond en reikend naar de atmosfeer, waarin elektronische circuits samenleven met levende planten. Ze verbinden energie en groei, geschiedenis en speculatie, en stellen de vraag wat hergebruik en zorg kunnen betekenen aan de rand van de digitale infrastructuur. 

  • Datum
    08.10.2026
  • Locatie
    Nerdlab
    Tarbotstraat 61C
  • Doelgroep
    Leerlingen middelbaar onderwijs, Scholieren, Studenten, Volwassenen, Ouderen
  • Tijdstip
    19:00 - 22:00
  • Toegang
    Gratis, geen inschrijving nodig
  • Taal
    Engels

Meer over de artiesten

Benjamin Gaulon (Parijs) is kunstenaar, onderzoeker, docent en cultureel producent, eerder bekend onder de naam recyclism. Zijn onderzoek richt zich op het falen van informatie- en communicatietechnologie, geplande veroudering, eigendom en privacy, verkend via détournement, hacking en recyclage. 

Samen met Vincent Valéry, Frans kunstenaar en autodidact botanicus, richtte hij het Internet of Living Things Institute (IoLT) op: een collaboratief onderzoeksplatform dat elektronisch afval combineert met levende organismen, in symbiotische en soms parasitaire experimenten.

benjamin gaulon

Ook voor jou

Close-up van verschillende handen die donkerblauwe en beige stroken materiaal vlechten rond een houten frame.
  • Workshop
  • 11.10.2026

Leer vlechten - Soft Connection Lab

Herontdek het vergeten ambacht vlechten met Soft Connection Lab. Leer vier basistechnieken, rustgevend en duurzaam. Gratis, inschrijven verplicht.

Een groep mensen eet en praat samen aan een lange tafel tijdens een communitybarbecue.
  • Beleving
  • 06.10.2026

Community Dinner XL - Nerdlab

Elke dinsdagavond brengt Nerdlab makers samen om te sleutelen, ideeën te smeden en te bouwen. Kom voor de sfeer, het eten en de maker-magie in Gent. Bouw mee!

Close-up van gehandschoende handen die met een lastoorts twee metalen onderdelen aan elkaar lassen.
  • Workshop
  • 10.10.2026

Initiatie TIG lassen - El Laboristo

Leer lassen in een dag: in deze TIG-workshop van Design Museum Gent en Stadsmakers las je zelf een hoekverbinding voor het circulaire meubilair. Schrijf je in.